Światowy Dzień Wody 2021

Czy wy wiecie co był wczoraj za dzień? Dokładnie 22 Marca od 1993 roku obchodzimy #ŚwiatowyDzieńWody!  Został on ustawiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 22 grudnia 1992 roku.
 
Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.
Pamiętajmy, że woda jest niezbędna do życia. Należy pić ją regularnie, a najlepiej często i w małych ilościach. Wtedy nasz organizm najlepiej przyswoi płyny. Jednak w Światowym Dniu Wody nie chodzi jedynie o to, byśmy pamiętali o regularnym piciu wody, albo o tym, że jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całej naszej planety. Jednym z głównych aspektów jest fakt, że często jest marnowana, a co najważniejsze jest coraz bardziej zanieczyszczona i brudna. Każdego dnia na świecie z powodu chorób związanych z brudną wodą umiera wiele dzieci na świecie. Dlaczego woda ma uszkodzoną strukturę? Cykl wody w naturze to cykl 60 letni, dziś wylana szklanka wody na trawnik za 60 lat wypłynie w studni głębinowej. Mamy za sobą 180 lat przemysłu czyli woda znajduje się w 3 cyklu. Za każdym razem jak znalazła się na powierzchni ziemi trafiała gdzieś na nawozy sztuczne z pół do oczyszczalni ścieków mechanicznej i chemicznej transportowano ją rurami na wskutek czego za każdym razem zatracała swoją strukturę aż do stanu obecnego. Wody pitnej na naszej planecie jest koło 0,3 % a wody o naturalnej nie zaburzonej strukturze na dziś nie całe 5 % z wody pitnej. Na dziś woda na całej planecie Ziemia w 95 % jest zaburzona.
 
Przy okazji przypominamy o artykule, który ostatnio przygotowaliśmy, a który może przydać się tym oszczędnym.
 
Link do wpisu „Jak oszczędzać wodę?” znajdziecie poniżej: 👇
https://harmonyh2o.com/jak-oszczedzac-wode/