ALIA TECHNOLOGY

“Kropla wody jest cenniejsza niż diament.”

System ALIA CRISTAL.TECHNOLOGY został zaprojektowany i wyprodukowany w celu odnowy wody na Ziemi, dlatego większość przychodów ze sprzedaży przeznaczamy na projekty związane z naprawą wody w wielkich akwenach.

ALIA CRISTAL.TECHNOLOGY działa w oparciu o właściwe połączenie wody wzorcowej ze specjalnie oczyszczonymi i zaprogramowanymi kryształami górskimi.  W efekcie czego  woda jest naładowana ujemnymi jonami wodorowymi, a poziom orto-klastrów zostaje podniesiony do 95%.

System ALIA wykonany jest z czystej miedzi, więc w trakcie użytkowania w naturalny sposób pokrywa się piękną patyną i nabiera szlachetności. Systemy ALIA nie wymagają dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, zasilania, są bezobsługowe i objęte dożywotnią gwarancją serwisową.

Każdemu, kto aktywnie wesprze nas w realizacji misji odnowy wody na szerszą skalę odwdzięczymy się nie tylko wielkimi rabatami.
Zapraszamy do współpracy przy dużych wodnych projektach i przygodach.

Korzyści dla organizmu

Poprawia wydajność metaboliczną: * krew transportuje więcej tlenu * szybsze usuwanie odpadów, toksyn i metali ciężkich z komórek * lepsza absorpcja wody i substancji odżywczych (super lub hiper nawodnienie)

Wzmacnia układ odpornościowy

Spowalnia proces starzenia dzięki nawodnieniu komórkowemu

Wzmacnia działania zażywanych ziół, leków, suplementów nawet o 100%

Stabilizuje układ hormonalny

Nawilża skórę, włosy są zdrowsze, miękkie i błyszczące

Zwiększa wydolność fizyczną

Zmniejsza efekty oparzeń słonecznych

Produkty ALIA

ALIA 105

Przeznaczona do użytku indywidualnego w mieszkaniu, domu, segmencie lub w małej kamienicy.

Wymiary: podstawa 105mm, wysokość 250mm
Idealnie pasuje do 10 calowej tuby do filtrów.

ALIA 205

Jest w stanie zapewnić żywą wodę dla 500 użytkowników lub małego zakładu produkcyjnego.

Wymiary: podstawa 205mm, wysokość 270mm
Montaż w instalacji wodnej.

ALIA 305

Stworzona jest z myślą o szerokim gronie użytkowników (do 5 000), dużych zakładach produkcyjnych, a przede wszystkim do odnowy wody w wielkich akwenach.

Wymiary: podstawa 305mm, wysokość 320mm
Montaż w instalacji wodnej. lub na dnie akwenu.

Przykłady

DOM

Liczba aplikacji systemu ALIA w domu jest nieograniczona, zaczynając od wody do picia, przez gotowanie, kąpiel, pranie, podlewanie roślin do mycia samochodu. Woda odnowiona przez ALIE udrażnia rury z kamienia, ogranicza zużycie grzałek, eliminuje zacieki, ogranicza koszty grzania, a czajnika nie trzeba stale okamieniać. Najistotniejszym jednak jest wpływ wody na nasz organizm, zdrowie, samopoczucie i atmosferę w domu.

System ALIA najlepiej zamontować na wejściu wody do domu, za licznikiem, ale przed systemem grzewczym. ALIA 105 idealnie mieści się w 10 calowych tubach do filtrów. W celu ograniczenia ilości osadów System ALIA można uzupełnić filtrami polipropylenowymi, węglowymi i szungitem (podnosi liczbę mikroelementów i poprawia smak) oraz lampą UV (eliminuje mikroorganizmy).

Dostarczamy pełne rozwiązanie w zależności od potrzeb.

SPORT

W sporcie najistotniejsza jest wydajność organizmu. Żaden płyn nie nawadnia organizmu tak skutecznie jak strukturyzowana woda systemem ALIA. Dlatego też systematyczne picie tej wody, szczególnie podczas wysiłku, w znaczący sposób podnosi wydajność sportowca i jego wyniki. 

Kosmetyki, suplementy, zioła i medycyna

Woda strukturyzowana Systemem ALIA w znaczący sposób wpływa na działanie substancji aktywnych i mikroelementów zawartych w lekach, suplementach, ziołach czy kosmetykach. Interakcja wody z organizmem nie tylko wzmacnia działanie substancji pożądanych ale i neutralizuje toksyny i substancje niekorzystne. 

Dzięki spożywaniu wody strukturyzowanej można zmniejszyć ilość zażywanych suplementów, a po odpowiednich badaniach i konsultacji z lekarzem zmniejszyć dawki leków. Mycie w wodzie strukturyzowanej nie wysusza skóry, dzięki czemu można ograniczyć, a nawet wyeliminować używane kremy.

Biurowce i osiedla

Każdy chce mieć w domu i w pracy dobrą wodę. Woda strukturyzowana wpływa na nasze samopoczucie, czyli atmosferę wokół nas, jak i na naszą wydajność. Dzięki temu firmy w biurowcach obsługiwanych przez System ALIA będą bardziej efektywne, a sąsiedzi w apartamentowcach spokojniejsi i milsi dla siebie.

W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się największa ALIA 305, która może obsłużyć całe osiedle czy biurowiec. Dzięki dużej wydajności sięgającej 10 000 użytkowników, koszt jednostkowy instalacji Systemu ALIA jest symboliczny, a benefitami mogą się cieszyć tysiące pracowników, mieszkańców i gości.

Nie bez znaczenia będzie czysta i pachnąca woda w osiedlowych oczkach, stawach czy biurowych fontannach.

Baseny i SPA

Zarówno w basenie jak i w SPA kluczowa jest jakość wody. Nadmiar chloru czy ozonu powoduje nieprzyjemny zapach. Twarda woda skraca żywotność systemów uzdatniających i tworzy zacieki na kafelkach. Brak klarowności wody zniechęca do korzystania z niej, a gorąca woda w jaccuzi wyciąga z nas energię powodując senność. Użycie odnowionej wody Systemem ALIA eliminuje wszystkie te trudności, można ograniczyć zużycie chloru, woda będzie krystalicznie czysta i co najważniejsze będzie sprawiać większą przyjemność gościom.

Hodowla i rolnictwo

Agrokultura może czerpać wiele korzyści z Systemów ALIA. Wzrost plonów, bezproblemowa hodowla, ograniczenie lub eliminacja pestycydów, antybiotyków czy nawozów sztucznych to niektóre z benefitów dla rolnika czy hodowcy, a co za nimi idzie większe zyski.
Pomimo ograniczonej liczby badań naukowych nad wodą strukturyzowaną w obszarze agrokultury parę opracowań można znaleźć jak np.
Structured water: effects on animals
Effect of Structured Water on Plant Growth and Metabolism

Sami prowadzimy Winnice Kadyny pod Elblągiem  i ku zaskoczeniu większości sommelierów  robimy bardzo dobre białe, a przede wszystkim czerwone wina doceniane na całym świecie, Jest to możliwe dzięki żywej wodzie.

Hotele, pensjonaty, uzdrowiska i gastronomia

Kawa powie wszystko o tym, co Systemy ALIA mogą zrobić w HORECe. Ta sama kawa, ten sam ekspres, a różnica w smaku będzie zauważalna kiedy porówna się kawę parzoną na zwykłej wodzie z kawą na wodzie odnowionej przez System ALIA. Klienci wracają do restauracji czy baru dla atmosfery, smaku i doświadczeń. Każdy z tych elementów będzie lepszy dzięki żywej wodzie, a to oznacza większe zyski. Koszty też będą zredukowane dzięki mniejszemu zużyciu zmywarek, pralek, anod, detergentów.

Również klienci zauważą różnice, kiedy będą brać odprężający prysznic, a sprzątanie po ich wizycie będzie szybsze i mniej uciążliwe, bo nie będzie kamienia na armaturze.

Produkcja przemysłowa i instalacje wodne

Woda jest wykorzystywana w przeważającej większości procesów produkcyjnych, na ogół w ogromnych ilościach. Woda będąc uniwersalnym rozpuszczalnikiem powoduje erozje części metalicznych oraz odkładanie się kamienia. Oba te problemy zwiększają koszty eksploatacyjne linii produkcyjnej. Użycie wody odnowionej Systemem ALIA jest w stanie przyczynić się do eliminacji  tych problemów.

W branżach jak piekarnictwo, cukiernictwo, browarnictwo czyli używających dużej ilości wody, dzięki wodzie strukturyzowanej zmniejsza się zużycie innych surowców jak np. mąka.

Akweny, jeziora, oczka wodne, stawy

Z myślą o jeziorach i morzach powstała ALIA 305. Inspiracją do jej powstania były doświadczenia zebrane podczas akcji naszej Grupy Ratownictwa Technicznego Gdyńskiego WOPR. W miarę rozwoju Systemu ALIA i naszych możliwości będziemy uzdatniać kolejne otwarte akweny.

Efektem pracy Systemu ALIA w wodach otwartych jest czysta, przejrzysta woda, bez alg, sinic i innych zanieczyszczeń biologicznych czy chemicznych. W odnowionych akwenach wraca życie, jest więcej ryb, a korzystanie z nich staje się prawdziwą przyjemnością.

Każdemu, kto aktywnie wesprze nas w realizacji misji odnowy wody na szerszą skalę odwdzięczymy się nie tylko wielkimi rabatami.
Zapraszamy do współpracy przy dużych wodnych projektach i przygodach.

Referencje

Od początku istnienia systemu ALIA mam przyjemność jego testowania u siebie w klinice. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Niebawem podzielę się moimi obserwacjami wykorzystania systemu odnowy wody ALIA.

prof. dr hab n. med. Jan Talar
Centrum Neurorehabilitacji

O wodzie

Woda to wyjątkowy rozpuszczalnik, to życiodajna cząsteczka na Ziemi: obejmuje około 70% powierzchni Ziemi, zajmuje ok 70% masy człowieka i 90% liczby mikro cząsteczek obecnych w systemach biologicznych (również w ciele człowieka). Gdyby woda nie istniała, nie byłoby reakcji chemicznych, transport składników odżywczych i odpadów nie miałby miejsca w żadnym żyjącym organizmie. Dosłownie bez wody nie byłoby życia. W zakresie temperatury i ciśnienia środowiskowego, woda znajduje się w trzech konwencjonalnych fizycznych stanach agregacji oraz jeden niefizyczny: stały (lód), ciecz (woda ciekła), gazowy (para wodna) i półkrystaliczny (woda biologiczna). 

Większość modeli zaproponowanych do wyjaśnienia osobliwych właściwości wody zaczyna się od badania odizolowanej cząsteczki wody. Każdy model ma na celu przewidywanie zachowania wody w trzech konwencjonalnych stanach agregacji, a następnie weryfikuje jego zgodność z eksperymentalnymi właściwościami fizycznymi. Problemy pojawiają się, gdy poprzez bezprzewodowe elektrostatyczne siły krótkiego-zasięgu, wiele cząsteczek wody łącząc się, tworzą razem fazę płynną. Żaden z modeli wodnych w oparciu o siły krótkiego zasięgu, nie jest w stanie opisać zadowalająco “nienormalne” fizyczne zachowanie wody.

Powszechnie dziś akceptowana wiedza naukowa nie jest w stanie opisać w pełni wszystkich cech i zachowań wody. Uznani naukowcy jak np.  Luc Montagnier (laureat nagrody Nobla za wykrycie wirusa HIV) są deprecjonowani, kiedy tylko dotkną głębiej tematu wody.

Woda strukturyzowana w Wikipedii znalazła się na liście pseudonauk, a wraz z nią takie dziedziny jak: astrologia, feng-shui, analiza techniczna, akupunktura, alternatywne metody leczenia raka, biorezonagns, magnetyzm organizmów, ayurveda, detoksykacja, homeopatia, urynoterapia, terapia zaburzeń więzi, wpływ księżyca na samopoczucie, meteopatia, hipnoza, neurolingwistyczne programowanie, psychoanaliza, pole energetyczne człowieka i wiele innych. 

Jill Cornell Tarter, w tej sytuacji powtórzyłby swoje słowa: “Jeśli zanurzasz wiadro w morzu i wyławiasz samą wodę, to nie znaczy, że ryby nie istnieją.”

Woda źródlana i woda z kranu nie różnią się ani składem chemicznym ani wyglądem. Jednak, kiedy je pijemy czujemy różnicę i zawsze wybieramy wodę źródlaną. Zdrowy rozsadek podpowiada nam, że jakość wody, którą pijemy, ma kluczowy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Różnica między wodą z kranu, a wodą źródlaną jest taka jak pomiędzy grafitem, a diamentem. Ich skład chemiczny jest taki sam, czyli węgiel. Grafitem w ołówku piszemy, a diament oprawiamy w metale szlachetne i używamy do okazywania naszych uczuć czy afiszowania naszego dobrobytu. Ten sam skład chemiczny, a ich wartość i właściwości są nieporównywalne. Różnica jest w strukturze.

Pomimo tego, że nie widzimy różnicy pomiędzy wodzą z kranu, a tą z górskiego źródła to różnica jest w jej strukturze. Strukturę tą jednak można zobaczyć oglądając zamrożoną wodę pod mikroskopem. Japoński naukowiec Masaru Emoto poświecił badaniom struktury wody 30 lat, dokumentując je pięknymi zdjęciami.  Można je podziwiać w internecie.

Jacques Benveniste, francuski immunolog, typowany jako kandydat do Nagrody Nobla jest twórcą koncepcji “pamięci wody”. Zdaniem w odpowiednich warunkach cząsteczki wody zachowują pamięć przeciwciał z którymi poprzednio miały kontakt.

Zdaniem Benveniste’a, „Biomolekuły komunikują się z cząsteczkami receptora, wysyłając sygnały elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości, które receptory zbierają jak radia dostrojone do określonej długości fali.  John Maddox, redaktor czasopisma „Nature”, poprzedził artykuł Benveniste’a komentarzem redakcyjnym zatytułowanym „Kiedy uwierzyć w niewiarygodne”, w którym przyznał: „Nie ma obiektywnego wytłumaczenia tych obserwacji”, później napisał też, że „istnieje zjawisko do wyjaśnienia”. Pomimo że nie potwierdzono obserwacji Benveniste’a w innych eksperymentach, artykuł zawierający raport z jego badań nie został nigdy wycofany z „Nature”.

Profesor Anders Nillson, badając wodę za pomocą lasera rentgenowskiego, odkrył, że woda może istnieć w dwóch stanach ciekłych, jako dwa różne płyny, różniące się strukturą i gęstością, czyli sposobem połączenia ze sobą cząsteczek. Z badań profesora Nillsona wynika, że stosowanie terminu „struktura wody” jest w pełni zasadne, ponieważ takie zjawisko istnieje. Wyniki przełomowych badań prof. Nillsona i jego współpracowników zostały opublikowane w czasopiśmie „Science”.

W kulturze wschodu woda ma szczególne miejsce. Stojąca woda powinna być przechowywana w naczyniach wykonanych z odpowiednich materiałów jak np. miedz, a przed jej wypiciem hindusi przekazują swoje pozytywne wibracje. Indyjscy mistycy wielokrotnie zwracają uwagę jak przechowywać i pić wodę, żeby była dla nas najzdrowsza. Te praktyki w hinduizmie mają na celu pozytywne naładowanie wody, czyli polepszenie jej energetycznej struktury. Teorie te znajdują potwierdzenie w nauce. Podczas zorganizowanej przez UNESCO konferencji (2014) dr Luc Montaigner, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny (2008), współodkrywca wirusa HIV, przedstawił tezy dotyczące idei „pamięci wody”, czyli przenoszenia przez wodę informacji za pośrednictwem elektromagnetycznego śladu DNA. Według Montaignera, teza o „pamięci wody” staje się coraz mniej kontrowersyjna z uwagi na coraz liczniejsze badania naukowe. Wzbogacają one osiągnięcia biologii molekularnej i sugerują rozwój nowych sposobów przekazywania komunikatów genetycznych. Zdaniem Montaignera, DNA emituje słabe fale elektromagnetyczne, które powodują zmiany strukturalne w wodzie, utrzymujące się nawet w skrajnie wysokich rozcieńczeniach.

Pomimo tego, że temat struktury wody nie został przez ludzi dogłębnie zbadany naukowcy nie mają wątpliwości co do zmieniających się właściwości wody pod wpływem zmiany jej struktury jak i tego, że czym w wodzie jest większa przewaga klastrów symetrycznych, tym ta woda ma lepsze właściwości dla naszych organizmów. 

Od czasu rewolucji przemysłowej nie traktujemy wody z należnym szacunkiem, degradując jej strukturę. Wykorzystywana w przemyśle woda trafia do środowiska skąd ponownie jest wykorzystywana przez ludzi również do picia. Natura potrafi odwrócić ten proces, ale jest on długotrwały, a miejsc na ziemi, w których jest to możliwe, bardzo niewiele. 

Cząsteczki wody łączą się w grupy zwane klastrami. W wodzie źródlanej większość klastrów ma symetryczną budowę sześciokąta z równymi bokami co widać na zdjęciu kryształku lodu zamrożonej wody w formie pięknej śnieżynki. Woda z kranu takich symetrycznych klastrów będzie miała bardzo niewiele. Szacuje się, że od 3 do 5%. Woda źródlana natomiast będzie miała przewagę liczebną klastrów symetrycznych, czyli więcej niż 50%. W takiej sytuacji mówimy o wodzie żywej. 

Dla organizmów żywych spożywanie żywej wody wspiera wszystkie funkcje, za które odpowiada H20 i przynosi istotne korzyści.  Ponad to żywa woda ładuje czerwone krwinki ujemnym ładunkiem, przenosząc więcej tlenu do komórek w organizmie i alkalizując cały organizm. Dr Otto Warburg, który odkrył raka i który otrzymał nagrodę Nobla za swoją pracę wykazał, że komórki nowotworowe nie metabolizują tlenu (są anaerobowe), więc nie mogą przetrwać w obecności wysokiego poziomu tlenu, który zwiększa pH w organizmie. Picie żywej wody dzięki jej właściwościom w znaczący sposób ogranicza ryzyko powstawania komórek rakowych.

Poza wpływem na nasz organizm jakość wody w znaczący sposób (30-40%) wpływa na wydajność hodowli, upraw, funkcjonowanie urządzeń wykorzystujących wodę, zużycie energii, zużycie filtrów, a nawet rur. Niestety w tym zakresie nie prowadzono pogłębionych badań naukowych, ale liczne obserwacje potwierdzają działanie żywej wody.

Istnieją technologie pozwalające na przywrócenie wodzie jej pierwotną naturalną strukturę nie tylko powyżej 50%, ale nawet do 95% klastrów symetrycznych.  Woda o strukturze z 95% przewagą klastrów symetrycznych w naszym świecie jest już właściwie nieosiągalna w naturalnych warunkach. Jedynym rozwiązaniem pozwalającym na używanie wody tak wysokiej jakości jest zastosowanie uzdrawiaczy wody ALIA Cristal Technology. 

Pięknie zaprojektowane urządzenie, wykonane z miedzi, wody tylko z symetrycznymi klastrami, specjalnie wyselekcjonowanych oraz zaprogramowanych i odpowiednio naładowanych kryształów z Brazylii pozwala na rewitalizację wody nawet dla 10 000 użytkowników. Woda, która przepłynie przez urządzenie ALIA Cristal.Technology w 95% składa się z symetrycznych klastrów wody co czyni ją najlepszą dostępną na ziemi wodą dla ludzi. 

Wodne Anomalie

Zanim przejdziemy do anomalii proszę zwrócić uwagę na plastykę wody.  Kiedy wodę z kranu wylewamy z jakiegokolwiek naczynia wolnym strumieniem to strumień się rwie, woda strukturyzowana wylewana takim samym strumieniem z tego samego naczynia nie rwie się, jest zwarta i wylewa się równomiernym strumieniem.

Lista anomalii wody na podstawie pracy profesora Martina Chaplina z Uniwersytetu Birmingham. Linki zawierają opracowane przez profesora wyjaśnienie każdej z anomalii. 

Woda to klasa sama w sobie z wyjątkowymi właściwościami w porównaniu z innymi substancjami na Ziemi. Anomalne wody to zachowania ciekłej wody całkowicie odmienne od zachowań innych cieczy. To siła i kierunkowość wiązań wodorowych determinują termodynamiczne i dynamiczne zachowanie płynnej wody. 

Gdyby nie wiązania wodorowe, woda zachowywałaby się jak inne podobne związki. Żadna inna substancja nie ma trzech, a właściwie czterech stanów skupienia: stały (lód), ciecz (woda) i gaz (para) oraz półkrystaliczna. Lód i para również mają swoje anomalie w porównaniu z innymi substancjami stałymi i gazami. 

Chociaż jest to prosta i mała cząsteczka (H2O), ma wysoce złożony i anomalny charakter ze względu na jednoczesne molekularne i wodorowe wiązania. Jako gaz woda jest jednym z najlżejszych znanych gazów na ziemi. Jako ciecz jest znacznie gęstszy niż oczekiwano. W postaci ciała stałego jest znacznie lżejsze niż oczekiwano w porównaniu z jego płynną formą. W tym samym czasie może być niezwykle śliski i niezwykle lepki. Woda jest najbardziej spójnym materiałem molekularnym we wszechświecie. Woda jest bardzo polarna i intensywnie reaguje na pola elektryczne, w tym wytwarzane przez siebie. Wiele innych anomalii wodnych jest jeszcze do odkrycia,

75 anomalii wody

Anomalie fizyczne wody

 1. Woda ma niezwykle wysoką temperaturę topnienia. [Wyjaśnienie]
 2. Woda ma niezwykle wysoki punkt wrzenia. [Wyjaśnienie]
 3. Woda ma niezwykle wysoki punkt krytyczny. [Wyjaśnienie]
 4. Woda w stanie stałej (lód) istnieje w szerszej gamie stabilnych struktur krystalicznych i amorficznych niż inne substancje. [Wyjaśnienie]
 5. Przewodnictwo cieplne, moduł sprężystości poprzecznej Kirchoffa oraz poprzeczna prędkość dźwięku w lodzie zmniejszają się wraz ze wzrostem ciśnienia. [Wyjaśnienie]
 6. Struktura wody zmienia się pod wpływem wysokich ciśnień. [Wyjaśnienie]
 7. Woda przechłodzona ma dwie fazy i drugi punkt krytyczny w temperaturze około -91 ° C. [Wyjaśnienie]
 8. Woda jest łatwo przechłodzić, ale z trudem się szkli. [Wyjaśnienie]
 9. Woda w stanie płynnym utrzymuje się długo w wyjątkowo niskich temperaturach, ale zamarza przy ogrzaniu. [Wyjaśnienie]
 10. Płynna woda może być łatwo przegrzana. [Wyjaśnienie]
 11. Gorąca woda może zamarznąć szybciej niż zimna woda; Efekt MPEMBA. [Wyjaśnienie]
 12. Ciepła woda wibruje dłużej niż zimna woda. [Wyjaśnienie]
 13. Cząsteczki wody kurczą się, gdy temperatura wzrasta i rozszerzają się, gdy ciśnienie wzrasta. [Wyjaśnienie]
 14. Przejście ciecz-ciecz występuje w około 330 K. [Wyjaśnienie]

Anomalie gęstości wody

 1. Gęstość lodu wzrasta przy ogrzewaniu (do 70 K). [Wyjaśnienie]
 2. Woda kurczy się, gdy lód topnieje. [Wyjaśnienie]
 3. Ciśnienie zmniejsza temperaturę topnienia lodu. [Wyjaśnienie]
 4. Zimna płynna woda ma wysoką gęstość, która zwiększa się przy ociepleniu (do 3,984 ° C). [Wyjaśnienie]
 5. Powierzchnia wody jest gęstsza niż reszta jej objętości. [Wyjaśnienie]
 6. Ciśnienie zmniejsza temperaturę maksymalnej gęstości. [Wyjaśnienie]
 7. W gęstości wody przechłodzonej jest minimalna gęstość. [Wyjaśnienie]
 8. Woda ma niski współczynnik rozszerzalności cieplnej. [Wyjaśnienie]
 9. Rozszerzalność cieplna wody staje się ujemna wykładniczo w niskich temperaturach. [Wyjaśnienie]
 10. Rozszerzalność cieplna wody wzrasta przy zwiększonym ciśnieniu. [Wyjaśnienie]
 11. Liczba najbliżej sąsiadujących molekuł wzrasta przy topnieniu. [Wyjaśnienie]
 12. Liczba najbliższych sąsiadujących molekuł wzrasta wraz z temperaturą. [Wyjaśnienie]
 13. Woda ma niezwykle niską ściśliwość. [Wyjaśnienie]
 14. Ściśliwość wody spada, gdy temperatura wzrasta do maksimum 46,5 ° C. [Wyjaśnienie]
 15. Istnieje maximum zależności ściśliwości i temperatury. [Wyjaśnienie]
 16. Szybkość dźwięku wzrasta wraz z temperaturą maksymalnie do 74 ° C. [Wyjaśnienie]
 17. Prędkość dźwięku osiąga w wodzie swoje minimum. [Wyjaśnienie]
 18. “Fast Sound” znajduje się na wysokich częstotliwościach i okazuje brak ciągłości przy wyższym ciśnieniu. [Wyjaśnienie]
 19. Czas relaksacji spin-sieć NMR jest bardzo mały w niskich temperaturach. [Wyjaśnienie]
 20. Czas relaksacji spin-sieć NMR wzrasta do maksimum przy niskiej temperaturze. (przechłodzenie) [Wyjaśnienie]
 21. Wskaźnik załamania światła wody ma maksymalną wartość w temperaturze tuż poniżej 0 ° C. [Wyjaśnienie]
 22. Zmiana objętości stanu płynnego wody, zwiększa ponadnormatywnie objętość gazową (pary). [Wyjaśnienie]

Anomalie materiałowe wody

 1. Żaden wodny roztwór nie jest idealny. [Wyjaśnienie]
 2. D2O i T2O różnią się znacząco od H2O w ich właściwościach fizycznych. [Wyjaśnienie]
 3. Płynny H2O i D2O różnią się znacznie w zachowaniu w stanach skupienia. [Wyjaśnienie]
 4. Zamarznięte H2O i D2O różnią się znacznie w zachowaniu kwantowym. [Wyjaśnienie]
 5. Średnia energia kinetyczna atomów wodoru wody wzrasta w niskich temperaturach. [Wyjaśnienie]
 6. Jako rozpuszczalnik woda ma różny wpływ na właściwości roztworu jak gęstość i lepkość. [Wyjaśnienie]
 7. Rozpuszczalność gazów niepolarnych w wodzie zmniejszają się z temperaturą do minimum, a następnie rośnie. [Wyjaśnienie]
 8. Przenikalność elektryczna (stała dielektryczna) wody i lodu są wysokie. [Wyjaśnienie]
 9. Przenikalność względna wskazuje maksymalną temperaturę. [Wyjaśnienie]
 10. Przenikalność względna zmienia swoje zachowanie w temperaturze 60 ° C. [Wyjaśnienie]
 11. Wyimaginowana część stałej dielektrycznej pokazuje swoje minimum przy ok. 20 K. [Wyjaśnienie]
 12. Mobilność jonów protonowych i wodorotlenku są nienormatywnie szybkie w polu elektrycznym. [Wyjaśnienie]
 13. Przewodność elektryczna wody wzrasta do maksimum w temperaturze około 230 ° C. [Wyjaśnienie]
 14. Przewodność elektryczna wody znacznie wzrasta z częstotliwością. [Wyjaśnienie]
 15. Stałe kwasowości słabych kwasów pokazują minima temperatury. [Wyjaśnienie]
 16. Dyfrakcja rentgenowska pokazuje niezwykle szczegółową strukturę. [Wyjaśnienie]
 17. Pod wysokim ciśnieniem cząsteczki wody poruszają się dalej od siebie wraz ze wzrastającym ciśnieniem, paradoks odległością-gęstości. [Wyjaśnienie]
 18. Adsorpcja wody może powodować ujemny rezystancję elektryczną. [Wyjaśnienie]

Anomalie termodynamiczne wody

 1. Ciepło fuzji wody o temperaturze wykazuje maksimum w -17 ° C. [Wyjaśnienie]
 2. Woda ma dwa razy większe ciepło właściwe niż lód lub par. [Wyjaśnienie]
 3. Pojemność cieplna właściwa (CP i CV) jest niezwykle wysoka. [Wyjaśnienie]
 4. Pojemność cieplna właściwa CP ma minimum 36 ° C. [Wyjaśnienie]
 5. Pojemność cieplna właściwa (CP) ma maksimum około -45 ° C. [Wyjaśnienie]
 6. Pojemność cieplna właściwa (CP) ma minimum w odniesieniu do ciśnienia. [Wyjaśnienie]
 7. Pojemność cieplna (CV) ma maksimum. [Wyjaśnienie]
 8. Wysokie ciepło odparowania. [Wyjaśnienie]
 9. Wysokie ciepło sublimacji. [Wyjaśnienie]
 10. Wysoka entropia parowania. [Wyjaśnienie]
 11. Przewodność cieplna wody jest wysoka i wzrasta do maksimum w temperaturze około 130 ° C. [Wyjaśnienie]

Anomalie fizyczne wody

 1. Woda ma niezwykle wysoką lepkość. [Wyjaśnienie]
 2. Duża lepkość i wzrost liczby PRANDTL przy niskiej temperaturze. [Wyjaśnienie]
 3. Lepkość wody zmniejsza się z ciśnieniem poniżej 33 ° C. [Wyjaśnienie]
 4. Duży spadek dyfuzji, gdy temperatura jest spada. [Wyjaśnienie]
 5. W niskich temperaturach, dyfuzja wody wzrasta wraz ze wzrostem gęstości i wzrostu ciśnienia. [Wyjaśnienie]
 6. Dyfuzja termiczna wznosi się do maksymalnie około 0,8 GPA. [Wyjaśnienie]
 7. Woda ma niezwykle wysokie napięcie powierzchniowe. [Wyjaśnienie]
 8. Niektóre sole dają minimalne napięcie powierzchniowe – efekt Jonesa Raya. [Wyjaśnienie]
 9. Niektóre sole zapobiegają koalescencji małych pęcherzyków. [Wyjaśnienie]
 10. Molowe objętości jonowe soli osiągają maksima w zależności od temperatury. [Wyjaśnienie]