Światowy Dzień Wody 2021

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Czy wy wiecie co był wczoraj za dzień? Dokładnie 22 Marca od 1993 roku obchodzimy #ŚwiatowyDzieńWody!  Został on ustawiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 22 grudnia 1992 roku.
 
Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona.
Pamiętajmy, że woda jest niezbędna do życia. Należy pić ją regularnie, a najlepiej często i w małych ilościach. Wtedy nasz organizm najlepiej przyswoi płyny. Jednak w Światowym Dniu Wody nie chodzi jedynie o to, byśmy pamiętali o regularnym piciu wody, albo o tym, że jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całej naszej planety. Jednym z głównych aspektów jest fakt, że często jest marnowana, a co najważniejsze jest coraz bardziej zanieczyszczona i brudna. Każdego dnia na świecie z powodu chorób związanych z brudną wodą umiera wiele dzieci na świecie. Dlaczego woda ma uszkodzoną strukturę? Cykl wody w naturze to cykl 60 letni, dziś wylana szklanka wody na trawnik za 60 lat wypłynie w studni głębinowej. Mamy za sobą 180 lat przemysłu czyli woda znajduje się w 3 cyklu. Za każdym razem jak znalazła się na powierzchni ziemi trafiała gdzieś na nawozy sztuczne z pół do oczyszczalni ścieków mechanicznej i chemicznej transportowano ją rurami na wskutek czego za każdym razem zatracała swoją strukturę aż do stanu obecnego. Wody pitnej na naszej planecie jest koło 0,3 % a wody o naturalnej nie zaburzonej strukturze na dziś nie całe 5 % z wody pitnej. Na dziś woda na całej planecie Ziemia w 95 % jest zaburzona.
 
Przy okazji przypominamy o artykule, który ostatnio przygotowaliśmy, a który może przydać się tym oszczędnym.
 
Link do wpisu „Jak oszczędzać wodę?” znajdziecie poniżej: 👇
https://harmonyh2o.com/jak-oszczedzac-wode/