7 powodów dlaczego warto pić wodę

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Woda, która niezbędna jest nam do życia. Nie tylko nam ale i całej kuli ziemskiej i zapewne istotom nam nieznanym, żyjącym gdzieś w innym układzie planetarnym. Wszyscy doskonale ją znamy, chociaż wielu z nas pije jej zdecydowanie mniej niż kiedyś, a wszystko ze względu na słodkie soki i napoje gazowane, które przejęły rynek.

Przypomnijmy sobie więc zalety picia wody, być może to zmotywuje większość osób do powrotu do tego naturalnego i życiodajnego płynu.

Woda daje życie

Pierwszy i najważniejszy powód. Woda to najważniejszy elementy w naszej diecie, który nas nawadnia i daje nam żyć. Bez jedzenia wytrzymamy długo, bez wody znacznie krócej. Powinna stanowić codzienne element naszej diety i być co najmniej w 60% tym, co wypijamy w ciągu całego dnia.

Poprawia trawienie

Woda jest nieodrębnym elementem prawidłowego procesu trawienia. Już formowanie kęsów zależy od ilości nawodnienia, a dalej przez przełyk i transport w przewodzie pokarmowym role cały czas odgrywa ślina, im jej więcej tym proces przebiega sprawnie. Im mniej tym bardziej zostaje zaburzony.

Odchudzanie

Woda pomaga odchudzić! Na pewno wiele osób słyszało, że żeby zjeść mniej obiadu warto wypić szklankę wody przed posiłkiem. To oczywiście prawda. Pijąc wodę między posiłkami, a także rano i wieczorem przed snem, możemy pohamować nadmierny apetyt. Już szklanka, która zostanie wypita około 20 minut przed obiadem czy kolacją pozwoli zmniejszyć ilość apetytu wzmacniając w nas poczucie sytości. Kolejną zaletą jest to, że woda nie posiada zbędnych kalorii, dzięki czemu nasz organizm ich nie otrzymuje.

Działania oczyszczające wody

Woda pomaga naszemu organizmowi pozbyć się także zbędnych substancji i toksyn. Wszystko to usuwane jest wraz z moczem. Najlepsza do tego celu będzie jednak żywa woda, której pH wynosi ponad 7 i dodatkowo pomaga odkwasić organizm. Jeżeli na skórze pojawią się niepokojące wypieki lub krostki, może być to oznaką, że czas pic więcej wody i oczyścić organizm z toksyn.

Działania ochronne wody

Niewielkie ilości wody to kluczowy element ochronny między innymi gałki ocznej, rdzenia kręgowego czy mózgu. Jest zalecana także dla kobiet w ciąży, gdzie odgrywa także istotną rolę przy rozwijającym się płodzie. Pełni funkcję ochronną i nawilżającą. Dodatkowo także pomaga przy problemach ze stawami, nawadnia je przez co pomaga zachować właściwą ruchliwość.

Dostarcza substancji odżywczych do mózgu

Dla osób pracujących intelektualnie. Czy wiecie, że nawet nieznaczne, minimalne odwodnienie w granicach 2% może skutkować znacznym obniżeniem koncentracji? Nawet o 20%! Więc jeżeli macie problemy ze skupieniem się nad nowym projektem to pijcie wodę. Mózg ludzki składa się z około 73% wody i bez dobrego nawodnienia obniżone zostają przepływy impulsów nerwowych, przez co pogarsza się koncentracja i chęć do myślenia.

Cena wody

Wodę w butelce kupimy już za 2 zł w sklepie. Wodę z kranu możemy mieć w każdej chwili, wystarczy podejść do kuchni. Wtedy jednak lepiej zainwestować w odpowiedni sprzęt i uzyskać żywą wodę, oczyszczoną ze zbędnych substancji i wzbogaconą o pH, które dostarczy nam wiele więcej pozytywnych właściwości. Wtedy inwestujemy tylko raz, a cieszymy się żywą i zdrową wodą przez długie lata. Dodatkowo zwykła woda nie posiada licznych izoteników, substancji słodzących czy barwników i kofeiny. Nie wolno dać nabić się w butelkę, jeżeli sięgać po wodę to jedynie tę naturlaną!