Co to są orto-klastry?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Jak rozpoznać, że woda jest żywa? W teorii brzmi to bardzo prosto. Po prostu wystarczy większa ilość orto-klastrów niż para-klastrów. Woda żywa powstaje w momencie, kiedy ilość orto-klastrów wynosi ponad 3%. Poniżej tej wartości otrzymujemy wodę martwą.

Co to są jednak te orto-klastry i para-klastry? Temat jest dość bardziej obszerny niż mogło by się wydawać. Z prostego punktu widzenia orto-klastry to składniki żywe, które ożywiają wodę, a para-klastry to składniki martwe. By jednak bardziej rozumieć ten temat trzeba zanurzyć się aż w dziedzinę mechaniki kwantowej.

Zaczynając od początku, każdy atom wodoru w cząsteczce wody ma moment magnetyczny, który zestawiony jest ze spinem wodoru wynoszącym ½. Spiny te mogą mieć dwie wartości, mogą być równoległe albo antyrównoległe. Całość obrazują grafiki poniżej.

Kiedy wyżej wymieniony spin jest równoległy to otrzymujemy cząsteczkę orto. Czyli tę na której najbardziej nam zależy. W momencie, kiedy jest jednak antyrównoległy otrzymujemy cząsteczkę typu para. Cząsteczki orto wrażliwe są na pola magnetyczne i wirują w zasadzie w każdej temperaturze. Wyjątkiem może być temperatura 0 stopni kelwina, wtedy otrzymujemy cząsteczki typu para, czyli martwe. Wraz z podnoszącą się temperaturą otrzymujemy orto. Oba te stany występują w wodzie ciekłej w równowadze. Nie oznacza to jednak, że ich stosunek do siebie jest równy. Wszystko zależy przeważnie od temperatury w jakiej się znajdują. To między innymi badacze z Rosyjskiej Akademii nauk doszli do wnioski, że kiedy ilość orto-klastrów jest większa niż para-klastrów to mówimy o wodzie żywej. W odwrotnej sytuacji o wodzie martwej. Najlepszym efektem było b uzyskanie jednak jak największej liczby orto-klastrów, a nawet by wszystkie cząsteczki nimi były. Korzystna była by więc możliwość uzyskania możliwości budowy przewagi cząsteczek orto-. Co stało się między innymi dzięki naszej technologii Live Water Technology.

I teraz sekret – jak powstaje żywa woda?

Żeby do tego wziąć warto posłużyć się innym przykładem. Weźmy pod lupę grafit i diament. Jeżeli patrzymy pod kontem chemicznym – są to praktycznie te same substancje. Jednak strukturalnie są zupełnie od siebie inne. Jeżeli ktoś interesuje się materiałoznawstwem, to wie, że często struktura danego materiału decyduje o jego właściwościach. Dlaczego więc w takim razie, nie założyć podobnej możliwości w wodzie? Gdzie jako podłoże, można wykorzystać wodę wzorcową! Najlepszej jakości woda wzorcowa, oparta na orto-klastrach może być w ten sposób przekazywana wodzie „sąsiadującej”, co aktualnie dzieje się na podstawie naszych aktywnych podstawek czy aktywnych kul. Znajduje się tam woda wzorcowa zawierająca maksymalną ilość orto-klastrów, która poprzez wibracje przekazuje wodzie „sąsiadującej” , a powiązania wodorowe natychmiast uaktywniają sąsiednie cząsteczki. Wtedy właśnie uzyskujemy żywą wodę!

Warto pamiętać, że za pomocą aktywnych kul czy aktywnej podstawki możemy uzyskać gdzieś do 60% orto-klastrów w wodzie. Żeby zmaksymalizować ten efekt należy wykorzystać bezpośrednio żywą wodę, która zawiera maksymalną ilość orto-klastrów. Buteleczkę z taką wodą otrzymujecie od nas w prezencie zakupując nasze produkty!