Czerwone wino – żywa woda

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Winnica na żywej wodzie? Czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Taka winnica znajduje się w Polsce. Bazuje na żywej wodzie, czyli inaczej zwanej wodzie alkaicznej, zawierającej odczyn pH w skali powyżej 7. Winnica znajduje się w miejscowości Kadyny, koło Elbląga.

Pierwsze krzewy zostały zasadzone w maju 2013 roku i o dziwo zaczęły bardzo dobrze rosnąć. Przyjęły się tak, że w 2018 roku odbyło się pierwsze winobranie, dzięki któremu udało się przygotować pierwsze wina, które obecnie są w trakcie dojrzewania. W trakcie fermentacji uzdatniane były żywą wodą, co zasadniczo zmieniło cykl produkcyjny wina.

Czerwone wino – właściwości

Wino z winogron, które produkowane jest w naszym kraju to olbrzymia dawka korzystnych wartości. Oczywiście jedynie, gdy wino pite jest w odpowiednich ilościach, bez nadmiaru. Co zawiera czerwone wino? Otóż między innymi flawonoidy, które są bardzo cenne dla zdrowia. Wszystkie składniki zawarte w czerwonym winie pomagają w poprawie pracy serca i układu krwionośnego. Dzięki niektórym związkom serce lepiej zaopatrzone jest w tlen. Liczne badania wykazały, że polifenole, które zawarte są w czerwonym winie mogą zmniejszyć ilość złego cholesterolu. Inne związki mają także działania przeciwnowotworowe, hamując rozwój choroby.

Oczywiście wino czerwone z winogron, które produkowane jest na bazie najlepszych składników będzie posiadało takie właściwości. Odpowiednia pielęgnacja winogrona, a do tego fermentacja na podstawie żywej wody bądź jak ktoś woli wody alkaicznej to idealna baza do wyprodukowania wina najwyższej jakości, które korzystnie wpłynie na ludzki organizm.

Jak zrobić wino z winogron?

Wielu Polaków posiada piękne winogrona w ogrodzie lub działce. Wielu zastanawia się jak zrobić wino z winogron? Domowe wino można zrobić w bardzo łatwy sposób i także będzie bardzo zdrowe. Przepis na wino jest bardzo prosty. Wystarczy 10 kilogramów winogrona, 5 litrów wody – najlepiej, żeby była to woda alkaiczna, jak największej jakości. Do tego cukier – około 3 kilogramów. Owoce miażdżymy, zalewamy 3 litrami letniej wody. Przygotowujemy cukrowy syrop z 2kg cukru i 1 litra wody i dodajemy do winogrona. Wszystko mieszamy. Gąsior zamykamy korkiem z rurką fermentacyjną i odstawiamy na 3 dni. Przygotowujemy kolejny syrop z cukru, ale tym razem wykorzystujemy około litra wody i 1,5 kilo cukru. Znów wlewamy do butli i mieszamy. Po tygodniu odcedzamy i wlewamy ponownie do tej samej butli. To bardzo ważne. Po około miesiącu nasze wino jest gotowe!

Domowy sposób to idealna alternatywa dla tych, którzy chcą wykorzystać swoje winogrona. Jednak nie zastąpi to wina, które przygotowane jest znacznie dłużej przy użyciu specjalnej technologii i specjalistów.

Wino bezalkoholowe – właściwości

Alternatywą dla tradycyjnego wina, jest wino bezalkoholowe. Prócz tego, że nie zawiera w sobie alkoholu, działa praktycznie tak samo jak wino które doskonale znamy. Wytwarzane są w ten sam sposób, dlatego też wszystkie wymienione składniki i wartości płynące z wina alkoholowego, są takie same jak w wypadku wina bezalkoholowego. Tak więc dla każdego coś dobrego!