Jak powstaje żywa woda?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Żywa woda, która wstrząsnęła światem nauki, chociaż znana już była w dawnej medycynie Japońskie i Koreańskiej. Uzyskiwana jest w oparciu o specjalną technologię Active Water. Oznacza to, że woda odzyskuje wszystkie swoje najlepsze właściwości i zalety, które powinna docelowo posiadać, a które najlepiej wpływają na ludzki organizm.

Żeby uzyskać żywą wodę, potrzebne jest do  tego specjalne narzędzie, które wzbogacone jest o wodę wzorcową. Nie można wykonać tego samemu w domu. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i technologia, która umożliwi uzyskanie wpierw  wody wzorcowej, a następnie wody żywej. Do tego celu można wykorzystać między innymi aktywny kubek, który dostępny jest w naszym sklepie. Pytanie brzmi jednak, jak działa taki aktywny kubek?

Całość oparta jest na kryształach. Woda w procesie zamarzania łączy swoje cząsteczki tworząc kryształy. Gdy wszystko odbywa się w ciągły i stabilny sposób, kryształ przybiera kształt sześciokątny i pojawia się jego wyraźny wzór. W momencie jednak gdy w wodzie znajdują się sprzeczności, całość nie odbywa się stabilnie, powstaje niepełny kryształ lub nie pojawia się wcale.. To dzięki tym kryształom można sprawdzić, czy wszystko jest tak jak być powinno.

Opracowana została w ten sposób technologia Active Water.

Technologia ta przywraca pierwotną strukturę wody. Wszystko musi odbyć się jednak także przy odpowiedniej temperaturze. W okolicach 35-40 stopni celcjusza woda staje się elastyczna. W tym momencie cząsteczki wody mogą tworzyć wszelakie kompozycje. Taka temperatura znajduje się także w organizmach stałocieplnych, a w nich znajdujemy się i my – ludzie. To zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dr. Mesaru Emoto z General Research Institue z Tokio odkrył, że podczas poddawania wody różnym bodźcom próbki wody tworzyły odmienne kryształy. Tak więc, woda reaguje na różne bodźce, między innymi promieniowanie, dźwięki czy nawet słowa. Podobnie dzieje się z wodą z którą stykamy się w naszym domu. Nim dotrze do kranu, poddana zostać musi oczyszczeniu i uzdatnieniu chemicznym. To jednak niszczy jej naturalną strukturę. Taka woda nie tworzy kryształów. Tutaj pomocna jest technologia Active Water, która powoduje, że w wodzie budują się odpowiednie kryształy, a ona sama zyskuje naturalną strukturę i można określić ją mianem „żywej wody”. Jeszcze 150 lat temu ta technologia nie miała by sensu, bo człowiek nie zdążył wtedy na tyle zanieczyścić pierwotnej wody.

W procesie tym poddaje się wodę elektrolizie za pomocą specjalnego urządzenia. Jak pisaliśmy w jednym artykule, można przez to uzyskać wodę żywą albo martwą.

Jak dostać żywą wodę?

By móc korzystać z dobrodziejstw żywej wody, należy wpierw posiadać wodę wzorcową. To ona oddziałowywując na domową wodę, powoduje, że ta uzdatnia się i zwiększa się jej pH. Przykładowo w niektórych produktach, jak aktywny kubek czy aktywna kula, przygotowuje się wodę wzorcową, czyli taką, która bogata jest w Ph i ma odpowiednie kryształy, umieszcza się ją wewnątrz naczynia, a następnie w wyniku oddziaływania wody wzorcowej przywraca się jej pierwotną strukturę molekuralną.

Niektóre urządzenia są w ciągu 15 sekund przygotować nam nawet 250 ML żywej wody. Inne przeznaczone są do jeszcze większych zasobów wody, takich jak domowe oczka wodne czy nawet małe stawy.