Jak wykorzystać żywą wodę?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Żywa woda to odpowiedź na jakość pogarszającego się stanu wód w obecnych czasach. Jej zaletą jest wysoka jakość poparta dużą ilością orto-klastrów i wysokim poziomem pH. Jak jednak można ją wykorzystać?

Na pewno dla samego siebie. Jej bogactwo minerałów i wartościowych składników powinno być naturalnym elementem codziennej diety każdego człowieka. Nie tylko wspomaga przy odchudzaniu i poprawie samopoczucia. Pomaga także przy leczeniu i zapobieganiu wielu chorobom. Wykorzystać ją można więc między innymi do picia, czyli codziennej konsumpcji.

To wydaje się oczywiste i taki jest główny cel. Dostarczyć jak najlepszej jakości wody. Jednak jak można wykorzystać żywą wodę inaczej? Wielu naszych użytkowników testuje i bada jej możliwości i właściwości w praktycznie nieograniczony sposób. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest podlewanie domowych roślin ale i tych także na ogródku.

Żywa woda a rośliny

Każda roślina łaknie wody o jak najlepszej jakości. Dzięki temu pięknie się rozrasta i rozwija. Dlatego dobrym wykorzystaniem żywej wody będzie właśnie pielęgnacja kwiatów i krzewów w domu czy po za nim. We współpracy z Tagen TV udało nam się uzyskać wiele ciekawych rezultatów, które podsyłają nam nasi użytkownicy. Według ich wielu analiz rośliny, które podlewane są Żywą Wodą pięknie się rozrastają i jeszcze piękniej kwitną. Na pewno poniekąd sekretem jest wysoki poziom pH i wspomnianych także orto-klastrów, czyli żywych cząsteczek wody. Jeżeli więc mamy dużo kwiatów w domu, a nawet może być to jeden to warto zacząć podlewać go wodą i monitorować efekty. Można nawet zrobić zdjęcie porównawcze.

Sami o tym się przekonaliśmy gdyż podlaliśmy najwyższej jakości żywej wody nasze sadzonki, które uprawiamy do produkcji wina. Każda z nich została podlana 5 litrami wody. Efekty są zdumiewające. Nawet największe ujemne temperatury nie zrujnowały naszych plonów.

Kamień w wodzie

Innym możliwym rozwiązaniem jest wykorzystywanie żywej wody do gotowania czy np. prasowania. Standardowa woda z kranu zawiera mnóstwo kamienia przez co nasz czajnik czy żelazko momentalnie jest nim osadzone. Oczywiście w samym kamieniu jest także sporo wartościowych minerałów. Mimo to, stwarza to liczne problemy z korzystania z tych urządzeń. Jeden z naszych użytkowników wysłał film, na którym pokazuje jak łatwo usunąć jest kamień dzięki żywej wodzie. Można jeszcze lepiej to wykorzystać i zapobiec osadzaniu się kamienia w dużej mierze! Wystarczy rozpocząć prasowanie czy gotowanie właśnie na bazie żywej wody. Pilnować by w czajniku zawsze znajdowała się przefiltrowana i ożywiona woda, przez co zwiększy się żywotność naszego sprzętu.

Żywa woda w kuchni

Swego czasu dużo pokazywaliśmy wam przepisów na bazie których można było rozpocząć przygody kulinarne z żywą wodą. Tutaj również wiele ciekawych wydarzeń przesłali nam nasi użytkownicy, którzy dzielili się wrażeniami. Jedna z Pań podesłała film na którym przygotowała dwa wypieki chleba, jeden na bazie żywej wody, drugi na bazie zwykłej kranówy. Co się okazało – chleb na żywej wodzie był większy i smaczniejszy. Tak więc warto wykorzystać ją także do gotowania!