Kształt wody – czy woda ma kształt?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Czy woda ma kształt? Czy jest po prostu przeźroczystą substancją. Takie myślenie mogło być prawidłowe ale przed wynalezieniem mikroskopu. Okazuje się, że woda żywa, woda o odpowiedniej strukturze jest w postaci kryształów.

Kształt żywej wody

Potocznie można powiedzieć, że woda ma kształt naczynia w jakim się znajduje. W swojej strukturze jest w stanie dopasować się do każdego rozmiaru i kształtu. Zastanawiający jest jednak kształt wody w samej sobie. My ludzkim okiem widzimy ją jako ciecz o poszczególnym zabarwieniu – w zależności od czynników. Czy to zielonkawej, czy przeźroczystej. Przyglądając się wodzie bliżej, znacznie bliżej – okazuje się, że jej kształt może przypominać kryształ. Oczywiście powstaje on jedynie w momencie, gdy woda ma swoją naturalną strukturę. Słabszej jakości woda to porozrzucane i potłuczone kryształy, które bardziej przypominają chaos niżeli piękno tej substancji. To po prostu nierównomierne porozsypywane cząsteczki.

Najlepszej jakości żywa woda przybiera kształt pięknych kryształów. Jeden z nich jest naszym logo. Przy użyciu odpowiednich procesów woda przechodzi „metamorfozę”, a jej kształty to kryształy, które łączą się ze sobą i tworzą piękną całość. Tak właśnie wygląda woda, jako kryształ.

Kształt wody

W zwykłej kropli wody, którą spotykamy na co dzień można również spotkać niesamowite zjawiska. W małej kropli wody można spotkać nawet kolonie glonów oraz poruszające się, planktoniczne wrotki. Wszystko to można zbadać pod mikroskopem np. z użyciem ciemnego pola przy 100 krotnym przybliżeniu. W innych badaniach można zaobserwować tam jeszcze inne mikro ustroje czy bakterie. To wszystko można spotkać nawet w kropli wody, którą napotykamy w rowie, stawie czy rzece.

Typowo dostępna woda zawiera mnóstwo różnych składników i substancji. Trudno jest przez to szczegółowo  zdefiniować kształt wody jak w wypadku żywej wody, która charakteryzuje się kryształami. Taka woda przed jonizacją to rozproszone substancje o różnych kształtach. Po przeprowadzeniu procesu elektrolizy nadaje się jej właściwy kształt.