Woda Alkaliczna domowym sposobem

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Czym jest woda alkaliczna? O tym już pisaliśmy ale dla przypomnienia napiszemy ponownie. To woda, która charakteryzuje się wyższym poziomem pH niż w przypadku innych dostępnych wód w sklepach. Woda alkaliczna to taka, której poziom pH jest wyższy niż 7 punktów.

W sklepach oczywiście również można napotkać wodę z wyższym poziomem pH. Najpopularniejsze z nich to między innymi AquaVia, Acqua Panna, San Pellegrino, Evian, Voda czy Java. W ich składzie można właśnie wyczytać, że zawierają wyższy poziom pH niż pozostałe wody. Pojawia się jednak często pytanie, czy wodę alkaliczną można wykonać w domu? Oczywiście, że tak i jest na to sposób. To może być idealne rozwiązanie dla osób, które szukają taniej alternatywy na to, żeby wzbogacić swoją dietę o wodę lepszej jakości.

Jak wykonać wodę alkaliczną w domu?

Jest na to bardzo prosty sposób. Należy do szklanki wody dodać kilka kropli zasadowych. Takie krople można nabyć w praktycznie dowolnej aptece. Ich cena waha się między 20 a 150 zł. Lepiej kupić jednak coś co najmniej w średnim przedziale cenowym. Tak więc kilka kropel takiej wody dodajemy do szklanki. Po kilkunastu sekundach, gdy krople dobrze rozpuszczą się w wodzie, nasza woda alkaliczna jest gotowa!

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Tutaj również potrzebujemy szklanki, albo najlepiej już większego naczynia. Uzyskamy w ten sposób więcej wody alkalicznej i będziemy mogli dłużej ją pić. Do jednej szklanki dodajemy jedną ósmą łyżeczki sody oczyszczonej. W zależności od naczynia warto sobie to przeliczyć, ile będzie potrzebnych łyżeczek w większym naczyniu. Całość mieszamy ale nie wykorzystujemy do tego metalowej łyżeczki! Powinna być wykonana z innego tworzywa, bądź może być to szpatułka. Taka woda alkaliczna nadaje się do wypicia tuż po dokładnym wymieszaniu sody.

Ostatni sposób wymaga jednak więcej czasu. Tutaj tym bardziej poleca się wykorzystać większe naczynie. Na początek należy przegotować wodę. Gdy ta przestygnie wlać ją do 2 litrowego naczynia. Następnie potrzebna będzie Sól Himalajska, a do tego pokrojona w plasterki cytryna. Wsypujemy sól do naczynia, a potem dodajemy jedną pokrojoną cytrynę. Nasz dzban wody alkalicznej musi następnie czekać około 24 godzin, aż wszystkie składniki odpowiednio rozpuszczą się w wodzie. Woda alkaliczna powinna znajdować się w miejscu o temperaturze pokojowej.

Zalety Wody Alkalicznej

To właśnie trzy najbardziej popularne sposoby na otrzymanie wody alkalicznej domowym sposobem. Jakie właściwości ma woda alkaliczna? Pisaliśmy o nich w tym artykule. Warto się o nich dowiedzieć. Wykorzystywana jest między innymi w odkwaszaniu organizmu czy poprawie przemiany materii. Warto również wcześniej zaopatrzyć się w filtr do wody, który oczyści ją dodatkowo z nie potrzebnych składników i utworzy nam niejako bazę do wykonania wody alkalicznej w domu.