Woda alkaliczna – jak otrzymać?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Woda alkaliczna to coraz bardziej popularny temat, który interesuje szersze grono Polaków. Picie takie wody staje się coraz bardziej modne, a spora grupa osób poszukuje rozwiązań, jak uzyskać taką wodę. Zastanówmy się najpierw jednak, czym jest woda alkaliczna?

Co to jest woda alkaliczna?

Woda alkaliczna określana jest mianem żywej wody. Cechą charakterystyczną jest skład płynów, które są w niej zawarte. Podobne są do tych, które występują w ludzkim organizmie. Głównie dzięki temu, alkaiczna woda lepiej przyswaja się w ludzkim organizmie i zatrzymuje się w komórkach. Substancje w niej zawarte korzystnie wpływają na stan zdrowia człowieka. Posiada wysoki wskaźnik pH i niski potencjał REDOX. Redox to po prostu wskaźnik jakości wody. Stosowany jest na całym świecie. Woda alkaliczna ma wielu zwolenników, którzy na swoim doświadczeniu uważają, że potrafi nawet zwalczyć grypę, depresję czy pomóc w stanie depresyjnym. Mało tego, pomaga nawet schudnąć – co może być polecane dla osób z problemami z nadwagą albo po prostu dla sportowców, którzy chcą jeszcze bardziej poprawić swój metabolizm podczas ćwiczeń.

Zalety wody alkalicznej

Woda alkaliczna eliminuje z organizmu liczne wolne rodniki. Powstają one w organizmie w czasie przemian metabolicznych. W sytuacji gdy pojawia się ich zbyt wiele, atakują one zdrowe komórki i wyniszczają je. Wolne rodni są odpowiedzialne między innymi za wytworzenie komórek nowotworowych, co logicznie myśląc może powodować wystąpieniem groźnego nowotworu. Dodatkowo posiada silne właściwości antyoksydacyjne co wzmacnia ludzki organizm. Staje się bardziej odporny na działanie bakterii czy wirusów, a sam człowiek mniej choruje.

 

Jak uzyskać wodę alkaliczną?

Wody alkalicznej nie można kupić w sklepie czy supermarkecie. Eksperci twierdzą, że zakup takiej wody w butelce to nie najlepsze rozwiązanie. Traci ona szybko swoje właściwości. Najlepiej wytworzyć ją samodzielnie, przy użyciu odpowiednich produktów. Na początek można wykorzystać między innymi aktywny kubek, który oddziałuje specjalnie na wodę. Kubek ożywia (przywraca naturalną strukturę) wszelkiego rodzaju płyny, które zostaną do niego wlane woda, soki itp. Zalecany jest w szczególności do picia wody. Czas potrzebny do aktywacji to 15 sekund.

Kolejnym rozwiązaniem może być aktywna podstawka, na którą możemy położyć już większe naczynia z wodą. Chociażby duży szklany pojemnik, gdzie nalejemy wodę, a następnie położymy na podstawce. Czas aktywacji to już 15 sekund.

 

Zasada działania jest bardzo podobna. Całość bazuje na technologii Active Water, która wykorzystuje energię natury. Opracowana zostaje woda wzorcowa, umieszczana wewnątrz podwójnych ścianek. Stanowi ona więc wzorzec, który następnie oddziałuje na wodę wlaną w kubku czy umieszczoną na aktywnej podkładce.

To oznacza, że bez wiedzy i umiejętności opracowania wody wzorcowej, nie jesteśmy w stanie wytworzyć samodzielnie takiej wody.