Żywa Woda – Co warto wiedzieć?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wielokrotnie pytacie nas o działanie naszych produktów ale i nie tylko. Pytacie także o Żywą Wodę i Wodę Wzorcową. Przygotowaliśmy dla was całą stronę z licznymi informacjami na ten temat, a dodatkowo postanowiliśmy podzielić go na wpisy, tak by każdemu było łatwo znaleźć to, czego szuka.

Co to jest Aktywator wody?

Prezentowany przez nas kubek to Living Water Technology w wersji mini został wyprodukowany, aby każdy nie wydając dużo pieniędzy mógł się przekonać, czy to działa. Aktywator wody to profesjonalne urządzenie montowane w systemie wody. Dzięki temu w całym obiekcie (np. domu) płynie woda żywa w dowolnych ilościach. Montujemy takie urządzenia w piekarniach, firmach, wszędzie tam, gdzie jest woda.

Jak długo trzeba trzymać wodę w aktywnym kubku i jak długo działa woda z niego wylana?

Po wlaniu wody do Aktywnego kubka struktura jej naprawia się w ciągu 5 sekund, a w ciągu 3 minut powracają wszystkie jej pozostałe właściwości. Po wylaniu wody z kubka, właściwości wody żywej utrzymują się tak: po 14 godzinach 98%, po 24 godzinach 85%, po 48 godzinach 75% po 6 dniach 64%, po 16 dniach 37%.

PH wody i Redox – o co w tym chodzi?

Przyjmuje się, że dla roztworów wodnych wartość pH mieści się w przedziale 0-14, kwaśnych pH<7, zasadowych pH>7, obojętnych pH=7. Zwykle wody powierzchniowe posiadają pH w zakresie 6,5-8,5, co odpowiada wymaganiom stawianym wodzie do picia.

PH w wypadku wody aktywnej nie ma specjalnie znaczenia, gdyż przystosuje się ona do potrzeb naszego organizmu, i dostanie z wody tyle jonów zasadowych lub kwasowych, ile trzeba, by przywrócić równowagę. Nasza woda przywraca balans, a właśnie o to chodzi w aplikowaniu wody, czy to alkalicznej (zasadowej) czy kwaśnej.

To samo dotyczy potencjału Redox. Mówimy o nim w kontekście przywrócenia organizmowi równowagi kwasowo-zasadowej. Nie ma znaczenia, jaki jest potencjał redox w wodzie aktywnej, bo dla organizmu dużo ważniejsza jest możliwość pobrania lub oddania wodzie elektronów, a co za tym idzie przywrócenie równowagi. Potencjał ujemny wody redox mówi o nadmiarze elektronów do pobrania. W naszej wodzie nie potrzebujemy określać potencjału, bo nie dostarczamy organizmowi w sposób sztuczny elektronów, tylko woda „współpracując” z nami przywraca równowagę kwasowo-zasadową, czyli pH całego organizmu jest na poziomie najbardziej mu odpowiadającym. Inaczej mówiąc, organizm współpracując z wodą ma takie PH, jakie jest mu potrzebne i może być ono inne dla każdego. Na tym polega zaleta aktywnej wody, że odpowiada potrzebom indywidualnym.

Czy woda zamrożona w lodówce ma strukturę?

Od wielu lat krąży w Internecie mit, że wystarczy zamrozić wodę w zamrażarce, by przywrócić jej strukturę. Nic bardzie mylnego! Woda zamrożona w lodówce ma taką strukturę jak woda, która została zamrożona, czyli szansa ok. 1%, że jej struktura nie jest zaburzona. Samo mrożenie wody nie powoduje przywrócenia jej struktury, a jedynie w przypadku badań laboratoryjnych ukazuje strukturę, jaką miała przed zamrożeniem. Badania kryształów wody Masaru Emoto.

Dlaczego woda ma uszkodzoną strukturę?

Cykl wody w naturze to cykl 60-letni, dziś wylana szklanka wody na trawnik za 60 lat wypłynie w studni głębinowej. Mamy za sobą 180 lat przemysłu, czyli woda znajduje się w 3 cyklu. Za każdym razem, gdy znalazła się na powierzchni ziemi, trafiała gdzieś na nawozy sztuczne z pól, do oczyszczalni ścieków (mechanicznej i chemicznej) transportowano ją rurami, wskutek czego za każdym razem zatracała swoją strukturę aż do stanu obecnego. Wody pitnej na naszej planecie jest koło 0,3%, a wody o naturalnej niezaburzonej strukturze nie całe 5% wody pitnej. Na dziś woda na całej planecie Ziemi w 95% jest zaburzona.