Kształt wody – czy woda ma kształt?

Czy woda ma kształt? Czy jest po prostu przeźroczystą substancją. Takie myślenie mogło być prawidłowe ale przed wynalezieniem mikroskopu. Okazuje się, że woda żywa, woda o odpowiedniej strukturze jest w postaci kryształów.

Kształt żywej wody

Potocznie można powiedzieć, że woda ma kształt naczynia w jakim się znajduje. W swojej strukturze jest w stanie dopasować się do każdego rozmiaru i kształtu. Zastanawiający jest jednak kształt wody w samej sobie. My ludzkim okiem widzimy ją jako ciecz o poszczególnym zabarwieniu – w zależności od czynników. Czy to zielonkawej, czy przeźroczystej. Przyglądając się wodzie bliżej, znacznie bliżej – okazuje się, że jej kształt może przypominać kryształ. Oczywiście powstaje on jedynie w momencie, gdy woda ma swoją naturalną strukturę. Słabszej jakości woda to porozrzucane i potłuczone kryształy, które bardziej przypominają chaos niżeli piękno tej substancji. To po prostu nierównomierne porozsypywane cząsteczki.

Najlepszej jakości żywa woda przybiera kształt pięknych kryształów. Jeden z nich jest naszym logo. Przy użyciu odpowiednich procesów woda przechodzi „metamorfozę”, a jej kształty to kryształy, które łączą się ze sobą i tworzą piękną całość. Tak właśnie wygląda woda, jako kryształ.

Kształt wody

W zwykłej kropli wody, którą spotykamy na co dzień można również spotkać niesamowite zjawiska. W małej kropli wody można spotkać nawet kolonie glonów oraz poruszające się, planktoniczne wrotki. Wszystko to można zbadać pod mikroskopem np. z użyciem ciemnego pola przy 100 krotnym przybliżeniu. W innych badaniach można zaobserwować tam jeszcze inne mikro ustroje czy bakterie. To wszystko można spotkać nawet w kropli wody, którą napotykamy w rowie, stawie czy rzece.

Typowo dostępna woda zawiera mnóstwo różnych składników i substancji. Trudno jest przez to szczegółowo  zdefiniować kształt wody jak w wypadku żywej wody, która charakteryzuje się kryształami. Taka woda przed jonizacją to rozproszone substancje o różnych kształtach. Po przeprowadzeniu procesu elektrolizy nadaje się jej właściwy kształt.