Martwa a żywa woda – co to jest?

Żywa woda i martwa woda. Pojęcia jeszcze dla wielu obce, jednak dla Koreańczyków i Japończyków to pojęcie znane od wielu lat. Wykorzystywali je w celach leczniczych i w różnych terapiach. To nie jest woda, która dostępna jest na co dzień w domu czy sklepie, w takich miejscach możemy dostać wodę neutralną z umiarkowanym poziomem pH.

No właśnie główną rolę odgrywa wspomniane już pH. Poziom żywej i martwej wody wyznaczany jest przy użyciu procesu elektrolizy. To zjawisko, które występuje w warunkach przepływu prądu przez celę elektrolityczną. Składa się ona z kilku elementów. Konkretnie z naczynia zawierającego roztwór elektrolitu oraz elektrody, która jest w nim zanurzona. Za pomocą tych elementów można wykonać proces elektrolizy, który co ciekawe jest odwracalny. Co ciekawe, zjawisko wody żywej i martwej zostało odkryte w 1965 roku. Odbyło się to w Taszkiencie w Instytucie Złóż Naftowych. Podczas badań zaobserwowano, że roztwór dzieli się na dwa rodzaje. Jeden z nich posiada niski poziom pH, a drugi bardzo wysoki. Ten pierwszy określono jako wodę kwaśną, którą nazwano „wodą martwą”, a ten drugi roztwór wodą alkaliczna, której potoczna nazwa to „żywa woda”.

 Żywa Woda

Cechuje się odczynem zasadowym. Wytwarza się ją przez  zastosowanie katody. Jej cechy charakterystyczne to biała, lekko mleczna barwa i odczyn pH. Ten przekracza co najmniej 10 punktów. Zalecana jest w wielu licznych schorzeniach, problemach zdrowotnych, pomaga w odchudzaniu czy w oczyszczaniu i odkwaszaniu organizmu. Pojawiła się nawet w biblii, przypowieściach, a nawet bajka. Pojawiała się jako element życiodajny, dający nadludzką siłę i dostarczający dużo zdrowia. Mity i przypowieści stały się jednak faktem. Obecnie żywą wodę można otrzymać dzięki użyciu wody wzorcowej. Wiele osób korzysta z niej w ramach przyjmowania leków czy wspomaga się w leczeniu. Trzeba jednak uważać, ponieważ nie zawsze działa ona tak jak trzeba. Wszystko przez dietę. Specjaliści informują, że aby żywa woda działała prawidłowo, musi zostać do niej przepisana także prawidłowa dieta. To nie dotyczy oczywiście wszystkich przypadków.

Żywa woda niesie ze sobą szereg pozytywnych właściwości z których warto korzystać.

Martwa woda

Myślicie, że martwa woda jest w takim razie trująca i nie zaleca się jej pić? Nic bardziej mylnego! Martwa woda to również bardzo ciekawe zjawisko. Ma liczne właściwości związane z działaniem przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, przeciwgrzybicznym i jest bakteriobójcza. Ma w sobie bardzo dużo tlenu. Jej kolor jest złotawy, a przy tym ma kwaśny smak i mocny, ostry zapach. Jest też bąbelkowana, przez co wygląda jak gazowana orenżada. Jej pH wynosi poniżej 4. Najczęściej mieści się w przedziale 2-4. Wytwarza się ją za pomocą jonizacji, przy użyciu anody. Odczyn kwaśny w martwej wodzie wynosi poniżej 7.

Specjaliści zalecają nacierać się lub pić żywą lub martwą wodą w zależności od dolegliwości. Nie jest to zalecane przez długi i regularny czas. Wystarczy kilka dni, by uzyskać wymagany efekt. Martwa woda, tak jak i żywa woda może być podawana również z ziołami.

Martwa woda – czy można ją pić?

Martwą wodę oczywiście można pić. Jednak zaleca się ją bardziej do stosowania zewnętrznego niż do wewnętrznego. Wykazuje silne właściwości bakteriobójcze jak wspominaliśmy wyżej. Posiada liczne potwierdzone naukowo działania. Między innymi obniża ciśnienie krwi czy poprawia kondycje systemu nerwowego.

Róznice między żywą a martwą wodą

Najważniejszą różnicą między żywą a martwą wodą jest ich poziom pH oraz cel zastosowania. Żywa woda przyśpiesza gojenie się ran, poprawia samopoczucie, pomaga w diecie i odchudzaniu, a martwa woda obniża ciśnienie krwi czy opóźnia proces starzenia się! Polecane są w zależności od potrzeb człowieka. Do codziennego spożytkowania zaleca się jednak bardziej żywą wodę. Które lepiej wpływa na organizm, gdy przyjmowana jest wewnętrznie – czyli po prostu jest wypijana. Należy pamiętać, że ma ona właściwości wspomagające, nie należy jej traktować jako główne źródło zdrowia. Przy biernym paleniu, odżywianiu się fast foodami, zażywaniu środków psychotropowych jej właściwości znacznie zmaleją, a efekty mogą być nawet nie widoczne. Po wszystko warto sięgać z głową!