Rośliny a żywa woda

Żywa woda, to woda która odzyskała swoją naturalną strukturę. Umieszczenie szklanki wody na aktywnej podstawce czy wlanie jej do kubka powoduje, że w ciągu około 5 sekund zostanie przywrócona naturalna struktura. Najlepiej wyczuwa się to smakowo. Woda z naturalną strukturą to bogactwo minerałów i wysoki poziom pH, a to bardzo lubią rośliny. Jak więc żywa woda wpływa na rośliny?

By samemu się o tym przekonać, należy wykonać eksperyment z rzeżuchą. Pisaliśmy o tym tutaj. To najprostsza metoda na test żywej wody. Większość osób podlewa kwiaty wodą bezpośrednio pochodzącą z kranu. Znawcy kwiatów zapewne wiedzą, że znajduje się tam związek chloru, który pełni funkcje uzdatniania wody. Dlatego lepiej jest wykorzystać wodę odstaną, która wcześniej spędziła dzień czy dwa w konewce lub naczyniu do podlewania kwiatów. Do niektórych roślin zaleca się także stosowanie wody przegotowanej. Zwłaszcza gdy woda jest bardzo twarda, czyli ma dużo wapnia, a my podlewamy kwiaty, które mają kwaśną glebę. Czyli małą ilość wapnia. Tak więc, by odpowiednio wykorzystać właściwości żywej wody, po pierwsze trzeba wiedzieć jaką wodę zastosować do podlewania. Są rośliny, które lubią kwaśne środowisko. Niektóre właśnie dobrze rozwijają się w momencie, gdy pH wody wnosi około 2.5. Są też jednak takie, które lubią wodę miękką i środowisko zasadowe.

Za wodę miękką z wysokim pH będą wdzięczne Ci między innymi:

  • Storczyki,
  • Wrzosy,
  • Wrzośce,
  • Azalie,
  • Kamelie,
  • Rośliny tropikalne.

Brak znajomości roślin oraz ich warunków, czy znajomości testów jakie należy przeprowadzić by sprawdzić siłę działania żywej wody, mogą owocować negatywnymi wynikami. Przykładem tego jest rzeżucha ze zdjęcia poniżej. Oba pojemniki stały w jednym pomieszczeniu. Z uwagi na wilgotność, która tam panowała, czyli około 50-70%, żywa woda uzdatniła wodę w pojemniku obok, a rośliny urosły tak samo szybko. Należałoby drugi pojemnik z rzeżuhą umieścić w innym pomieszczeniu.

Dobrze przeprowadzona próba widoczna jest z kolei na Morwie Indyjskiej, zwanej także jako Noni.Nazwa pochodzi od owoca rośliny. To gatunek rośliny marzanowatych, która pochodzi z Azji i Australii. Została jednak rozprzestrzeniona. Poniżej można zobaczyć przykład udanej próby działania żywej wody na rośliny.Hodowany kwiat od 7 lat nigdy nie zakwitł. Po miesiącu podlewania żywą wodą zakwitł po raz pierwszy!

Innym przykładem może być Winnica Kadyny lub Winnica Grójec. Obydwie zostały podlane  żywą wodą i w ciągu miesiąca odnotować można było wzrost roślin od 1 do 3 metrów!

Jeżeli macie pytania to piszcie na naszego FB. Wszystkie testy muszą być wykonane odpowiednio, w dobrych warunkach i zachowaniem zasad eksperymentów. Inaczej efekt może być negatywny, a wtedy wydawać się może, że żywa woda nie działa.