Uzdatnianie wody pitnej

Domowe uzdatnianie wody – sposoby.

Każdemu z nas zależy na tym, aby woda, którą pijemy lub z której korzystamy np. podczas prania czy mycia naczyń, była najczystsza jak to tylko możliwe. Do mieszkań czy domów większości z nas trafia uzdatniona już woda. Nadal jednak istnieje spore grono osób, które czerpią wodę z indywidualnych ujęć. Aby była gotowa do spożycia, musi zostać zmiękczona i pozbawiona zanieczyszczeń. Uzdatnianie wody – na czym polega. Poznaj najlepszy sposób na uzdatnianie wody.

Uzdatnianie wody pitnej jest pojęciem, które znają głównie właściciele posesji, czerpiący wodę z własnych źródeł, na przykład ze studni. Okazuje się, że oczyszczenie wody przed jej wykorzystaniem może odbyć się także w stricte domowych warunkach. Służą do tego specjalistyczne urządzenia, które wykorzystują technologię filtracji mechanicznej, wymiany jonowej czy odwróconej osmozy. Dzięki nim uzdatnianie wody w domu nigdy nie było tak proste. O czym dokładnie mowa?

Uzdatnianie wody pitnej – na czym polega?
Wiele osób zastanawia się z pewnością, na czym polega uzdatnianie wody? Wody ujmowane z indywidualnych ujęć najczęściej nie spełniają wymagań stawianych przed wodami pitnymi. Przed spożyciem takiego płynu warto zlecić sanepidowi wykonanie badania na obecność bakterii, jak i analizy chemicznej. Konieczne może okazać się bowiem domowe uzdatnianie, czyli wyeliminowanie z jej składu wszelkich niepożądanych elementów, zanieczyszczeń, w tym składników chemicznych Można to zrobić m.in. przy użyciu tzw. wody wzorcowej.

Woda wzorcowa, czyli jaka?
To tak, która posiada 100% orto-klastrów i 0% para-klastrów. Woda dostarczana nam wodociągami posiada co do zasady 5% orto i 95% para-klastrów. Proporcje między nimi warunkują, czy mamy do czynienia z wodą żywą, czy martwą. Warto dodać, że w naszych kranach płynie woda martwa. Co zrobić, aby ją ożywić?

Urządzenia do wody

Do uzdatniania wody można użyć jednego z oferowanych przez nas urządzeń: Aktywnej Kuli, Aktywnego Kubka czy Aktywnej Podstawki, które zmienią proporcje na 60% (orto-klastry) do 40% (para-klastry). Wszystkie te urządzenia zawierają wewnątrz wodę wzorcową, dzięki czemu uzdatnianie wody do picia nie stanowi żadnego problemu!

Sprawdź jak samodzielnie możesz uzdatnić wodę pitną we własnych domu. Nasze metody skutecznie działają na wodę ze studni, z kranu, deszczową, podziemną, morską, powierzchniową. Zapomnij o uzdatnianiu wody tabletkami. Postaw na domowe uzdatnianie wody z Harmony H2O. Więcej na stronie http://harmonyh2o.com/uzdatnianie-wody/.