Żywa Woda – Co warto wiedzieć?

Wielokrotnie pytacie nas o działanie naszych produktów ale i nie tylko. Pytacie także o Żywą Wodę i Wodę Wzorcową. Przygotowaliśmy dla was całą stronę z licznymi informacjami na ten temat, a dodatkowo postanowiliśmy podzielić go na wpisy, tak by każdemu było łatwo znaleźć to, czego szuka.

Co to jest Aktywator wody?

Prezentowany przez nas kubek to Living Water Technology w wersji mini został wyprodukowany, aby każdy nie wydając dużo pieniędzy mógł się przekonać, czy to działa. Aktywator wody to profesjonalne urządzenie montowane w systemie wody. Dzięki temu w całym obiekcie (np. domu) płynie woda żywa w dowolnych ilościach. Montujemy takie urządzenia w piekarniach, firmach, wszędzie tam, gdzie jest woda.

Jak długo trzeba trzymać wodę w aktywnym kubku i jak długo działa woda z niego wylana?

Po wlaniu wody do Aktywnego kubka struktura jej naprawia się w ciągu 5 sekund, a w ciągu 3 minut powracają wszystkie jej pozostałe właściwości. Po wylaniu wody z kubka, właściwości wody żywej utrzymują się tak: po 14 godzinach 98%, po 24 godzinach 85%, po 48 godzinach 75% po 6 dniach 64%, po 16 dniach 37%.

PH wody i Redox – o co w tym chodzi?

Przyjmuje się, że dla roztworów wodnych wartość pH mieści się w przedziale 0-14, kwaśnych pH<7, zasadowych pH>7, obojętnych pH=7. Zwykle wody powierzchniowe posiadają pH w zakresie 6,5-8,5, co odpowiada wymaganiom stawianym wodzie do picia.

PH w wypadku wody aktywnej nie ma specjalnie znaczenia, gdyż przystosuje się ona do potrzeb naszego organizmu, i dostanie z wody tyle jonów zasadowych lub kwasowych, ile trzeba, by przywrócić równowagę. Nasza woda przywraca balans, a właśnie o to chodzi w aplikowaniu wody, czy to alkalicznej (zasadowej) czy kwaśnej.

To samo dotyczy potencjału Redox. Mówimy o nim w kontekście przywrócenia organizmowi równowagi kwasowo-zasadowej. Nie ma znaczenia, jaki jest potencjał redox w wodzie aktywnej, bo dla organizmu dużo ważniejsza jest możliwość pobrania lub oddania wodzie elektronów, a co za tym idzie przywrócenie równowagi. Potencjał ujemny wody redox mówi o nadmiarze elektronów do pobrania. W naszej wodzie nie potrzebujemy określać potencjału, bo nie dostarczamy organizmowi w sposób sztuczny elektronów, tylko woda „współpracując” z nami przywraca równowagę kwasowo-zasadową, czyli pH całego organizmu jest na poziomie najbardziej mu odpowiadającym. Inaczej mówiąc, organizm współpracując z wodą ma takie PH, jakie jest mu potrzebne i może być ono inne dla każdego. Na tym polega zaleta aktywnej wody, że odpowiada potrzebom indywidualnym.

Czy woda zamrożona w lodówce ma strukturę?

Od wielu lat krąży w Internecie mit, że wystarczy zamrozić wodę w zamrażarce, by przywrócić jej strukturę. Nic bardzie mylnego! Woda zamrożona w lodówce ma taką strukturę jak woda, która została zamrożona, czyli szansa ok. 1%, że jej struktura nie jest zaburzona. Samo mrożenie wody nie powoduje przywrócenia jej struktury, a jedynie w przypadku badań laboratoryjnych ukazuje strukturę, jaką miała przed zamrożeniem. Badania kryształów wody Masaru Emoto.

Dlaczego woda ma uszkodzoną strukturę?

Cykl wody w naturze to cykl 60-letni, dziś wylana szklanka wody na trawnik za 60 lat wypłynie w studni głębinowej. Mamy za sobą 180 lat przemysłu, czyli woda znajduje się w 3 cyklu. Za każdym razem, gdy znalazła się na powierzchni ziemi, trafiała gdzieś na nawozy sztuczne z pól, do oczyszczalni ścieków (mechanicznej i chemicznej) transportowano ją rurami, wskutek czego za każdym razem zatracała swoją strukturę aż do stanu obecnego. Wody pitnej na naszej planecie jest koło 0,3%, a wody o naturalnej niezaburzonej strukturze nie całe 5% wody pitnej. Na dziś woda na całej planecie Ziemi w 95% jest zaburzona.